3 tipy ako zabavíte deti a prebudíte v nich kreativitu

Žijeme v zvláštnej dobe. Všetci sme doma zatvorení a vonku či do prírody môžeme ísť len za určitých podmienok alebo ak je dobré počasie. Nie vždy je to však možné. Práve preto sme si pre vás pripravili zoznam aktivít, ktorými môžete svoje deti zabaviť a zároveň v nich podnietite aj rozvoj kreativity. 

Fúkacie fixky 

Hit, ktorý si určite pamätá generácia 90. rokov. Väčšinou ich bolo v balení 5 spolu s najrôznejšími šablónami. Motýle, zvieratká či dinosaury rôznych farieb boli nafúkané všade. Občas, nás z toľkého množstva namaľovaných teda skôr vyfúkaných obrázkov rozbolela hlava. 

Dnes však existujú aj varianty, ktoré sú vhodné na vytvorenie vlastného originálneho oblečenia. Fúkacie fixky na textil značky Centropen zabavia vaše deti a spestria im voľný čas. Fixky sú nezávadné a v balení sa nachádza 10 pestrofarebných odtieňov, ktoré po nakreslení na textil nie je nutné zažehliť. V balení sa nachádza aj 8 rôznych šablón. No ak vám bude málo, môžete si ich ľahko vytvoriť aj doma. Kresby na tričkách alebo nohaviciach odolajú aj praniu pri 60°C. Veľmi jednoducho sa s nimi manipuluje a je s nimi zábava. 

Ak vám došla zásoba tričiek, môžete si vytvoriť vlastný personalizovaný batoh alebo bavlnenú tašku. Takáto taška je trvácna, čiže je ekologická a nemusíte si pri každom nákupe kupovať novú a okrem toho, bude originálna a len vaša. Bavlnený batoh môžu deti použiť na rôzne výlety či krúžky. 

Prstové farby 

Najlepšia zábava je, keď sa umelec odviaže a zabudne na všetky pravidlá. Zabudnite na štetce. Jediné čo potrebujete, sú výkres vo formáte A2 a prstové farby, s ktorými sa vaše deti vyjašia. 

Prstové farby značky JOVI sú dobre husté a svojou konzistenciou pripomínajú temperové farby a sú tiež vodou riediteľné. Deti ich tak môže ľahko nanášať rukami, prstami či dokonca aj nôžkami, sú ľahko zmývateľné a čo je podstatné, nie sú toxické a ľahko sa odperú. Balenie obsahuje 5 farieb v 35 ml kelimkoch, no môžete si kúpiť aj samostatné kelímky resp. farby, ktoré vám chýbajú. Prajeme príjemnú zábavu! 

Pre náročnejších: servítková technika 

Zatiaľ čo predchádzajúce farby boli skôr určené pre škôlkárov či deti na 1. stupni základných škôl, decoupage je skôr pre staršie deti. Servítková technika je veľmi jednoduchá a veľmi vkusná. Má nekonečno možností, ako ju využiť a dodekrovať si bývanie. Dokonca túto techniku môžete použiť aj sezónne - či už si vytvoríte ozdoby na Vianoce alebo Veľkú noc alebo dokonca podľa ročných období. 

Vázy, koreničky, rámy na obrazy, kvetináče čo šperkovnice. Na servítkovú techniku budete potrebovať servítky, nožnice, štetec, lepidlo na decoupage a objekt, ktorý sa chystáte skrášliť. Zásadný problém, ktorý vzniká je vybrať si z veľkého množstva všakovakých servítok, ak máte vy alebo vaše dieťa predstavu, nájdete ju rýchlo. V našom e-shope nájdete skutočne servítky rôznych druhov. Na túto techniku je dobré použiť plochý štetec, s ktorým sa lepidlo bude na servítku nanášať ľahšie. A nakoniec, výber objektu - ako sme už spomínali, lepidlo je vhodné na všetky druhy materiálov či si už zvolíte sklo, drevo či dokonca textil. 

Dúfame, že sme vás aspoň trošku inšpirovali výtvarnými technikami, pri ktorých môžu vaše deti alebo aj vy tráviť voľný čas. Príjemnú zábavu a veľa kreatívnych nápadov.