Akrylové farby sú čoraz obľúbenejšie. Prečo s nimi začať maľovať?

Určite ste sa stretli s klasickými vodovkami či temperovými farbami. Viete, ako sa s nimi pracuje, na čo všetko ich môžete využiť. No váš kreatívny duch cíti, že je čas sa posunúť vpred. Čo tak akrylové farby - premýšľate nad nimi? Možno sú to tie pravé farby, ktoré potrebujete. 

Začneme hneď zostra. Akrylové farby sú finančne nenáročné, sú praktické a môžete ich mixovať aj s inými farbami. V čom sa okrem týchto pozitív skrýva ich tajomstvo a obľúbenosť? 

Akrylové farby posunú vaše zručnosti vpred 

Ak chcete posunúť svoje kreatívne a výtvarné schopnosti zase o čosi ďalej, tieto farby sú na to ako stvorené. Od dvojrozmerných obrazov sa vďaka akrylovým farbám posuniete k tvorbe viacrozmerných diel. Na maľovanie s nimi potrebujete len pár dôležitých vecí: akrylové farby, syntetický štetec, nádobu s vodou a povrch, na ktorý budete farbu nanášať.

Akrylové farby možno nanášať na rôzne druhy povrchov a teda vaša kreativita a práca s nimi nemusí zostať len pri plátne či papieri. Výborne držia na dreve, polystyréne, textile, plaste, gume či dokonca na skle, rôznych kovoch a dokonca i na keramike. Môžete sa o tom presvedčiť na vlastné oči. Pri rekonštrukcii kuchynskej linky, kde základovú farbú drevených dvierok so sklennou výplňou hrala práve biela akrylová farba hlavnú rolu. Viac o tomto počine si môžete prečítať v článku na našom blogu Dajte svojmu starému nábytku druhý dych jednoduchým náterom.  

Jednou z najlepších vlastností akrylových farieb je ich flexibilita. Môžete do farieb primiešavať napríklad spomaľovače schnutia alebo prípravok, ktorý farbu viac zriedi či zahustí alebo prípravok, ktorý vytvorí popraskaný efekt farieb. Taktiež môžete pridávať do farieb aj rôzne trblietavé prášky. Akryláky sa aj týmto prípravkom krásne prispôsobia a skvelo sa s nimi pracuje. 

.                                                                 akrylové farby - prečo nimi maľovať

 

 

 

 

 

Čistejšie a ekologickejšie maľovanie 

V tejto dobe je maľovanie akrylovými farbami šikovným riešením, ktoré ušetrí váš čas, pretože schnú skutočne vééééľmi rýchlo. Čo je v konečnom dôsledku, ak chcete vrstviť rôzne odtiene farieb veľmi výhodné. 

Čistenie či už palety na maľovanie alebo štetcov od akrylových farieb je veľmi jednoduché. Na rozdiel od olejových farieb, pri ktorých musíte mať na čistenie nie príliš voňavý terpentín, pri akrylových farbách stačí voda a handrička. Okrem toho, výrobcovia akrylových farieb sa snažia o dôkladnejšiu ochranu zdravia a životného prostredia. 

Tákže, maľovanie akrylovými farbami je rýchlejšie, šikovnejšie, ekologickejšie a v konečnom dôsledku aj flexibilnejšie. Veríme, že aj vy si nájdete k týmto skvelým farbám svoju cestu a budete s nimi pracovať stále radšej a radšej. Všetky tieto veci, ktoré neodmysliteľne patria k maľovaniu nájdete v e-shope kreart.sk

                                                                  

 

Produkty