Dekorácie lacno a rýchlo I. – Pompomy
- Domov
- Dekorácie lacno a rýchlo I. – Pompomy

Blíži sa jar, tráva sa rozzelená, stromy začnú pučať a všetko sa premení do farieb. Premeňte aj vy svoju domácnosť, zhotovte si originálne dekorácie len tak z dlhej chvíle, či na výnimočnú príležitosť.
Pompomy. Už ste o nich počuli? Ak nie veľmi rýchlo si ich tvorbu obľúbite. Prečo? Pretože vytvoriť ich vám zaberie asi tak 5 minút času, nepotrebujete na to žiadne drahé materiály, a viete si prispôsobiť farbu i veľkosť. Pompomy z vás spravia dokonalú dekoratérku s maximálnym efektom.
Čo potrebujete?
- Hodvábny papier (náhradou môžu byť tiež viacvrstvové servítky)
- Špagátik, šnúrka alebo tenký drôtik (na previazanie papiera)
- Ozdobná stuha alebo silón (poslúžia na zavesenie)
Ako na to?
V prvom kroku si papier poskladáte ako klasickú harmoniku. Okraje môžete nechať rovné, prípadne ich môžete zastrihnúť do oblúka, špica, alebo už ako vám napadne.
Hotovú harmoniku si prehnete napoly a v strede ju previažete motúzikom (drôtikom).
Pomaly budete oddeľovať jednotlivé vrstvy papiera (servítky) od kraja smerom k stredu. Najprv prvú polovicu, potom druhú.
Ak oddelíte všetky vrstvy zostáva vám už len posledná úprava, tzv. „ načuchorenie“, aby ste mali pekne rovnomerne rozmiestnený papier v tvare gule.
TIP na záver:
Pre lepší výsledný efekt a farebnosť môžete pri jednom pompome použiť viacero farieb papiera, prípadne vzorovaný papier.
Pre lepší náhľad pripájame aj video:
FOTO zdroj: internet