Pozrite si obrazy, ktoré vám vyrazia dych. Zamilujte sa do Quillingu

Vedieť robiť zaujímavé umenie, je teda poriadne umenie. Umelkyňa Julia Brodskaja posúva hranice storočného remesla známeho ako papierové umenie. Portréty na čiernom pozadí sú vytvorené z farebných papierových roliek, ktoré do seba dokonale “zapadajú”.

Technika Qulling je jedinečné umenie z papiera, ktoré nepatrí medzi nové trendy. Aj keď, našťastie sa stále nájde šikovný umelec, ktorý toto starodávne umenie povýši na vyššiu úroveň. 

Quilling je jednoduchý, finančne a materiálovo nenáročný, všade a ľahko dostupný. Stačí vám len kúsok zručnosti, osvojenia si techniky a môžete začať – v akomkoľvek veku. Základom tejto techniky je rolovanie, stláčanie, krútenie a rôzne iné tvarovanie prúžkov papiera, ktoré následne aranžujete a vytvárate tak nádherné a originálne vzory. Vytvárať môžete  kvietočky, srdiečka, ale aj rôzne zvieratká a veci, ktoré viete využiť ako dekoráciu, aplikáciu na pohľadnice, pozdravy, svadobné oznámenia, či dokonca šperky. Viac sa o tejto technike môžete dočítať v našom blogovom článku Qulling - umenie z papiera

Mladá umelkyňa sa rozhodla znovuzrodiť túto starú techniku a priniesť jej zašlú slávu. vytvorila súbor portrétov, ktoré majú prevažne čierne pozadie. Na farebnom alebo čiernom pozadí táto technika najlepšie vynikne. Ako sama hovorí tmavé pozadie predstavuje pre umelca jedinečnú výzvu.. „Čierna farba je hustá, dominuje, pohlcuje všetky odlesky a väčšinu tieňov,“ vysvetľuje Brodskaya. „Iba horné okraje papierových prúžkov sú viditeľné.“ Tenké prúžky papiera sa „ľahko prehltnú“ a vizuálne premôžu. 

Zamilujte sa s nami do jedinečných portrétov, ktoré si zaslúžia obdiv tejto umelkyne.

foto:mymodernmet.com
Paul McCatney 
Zdroj foto: MyModernMet.com 

 

foto: mymodernmet.com

Dream Catcher 
Zdroj foto: MyModernMet.com 

foto:mymodernmet.com

Jaguar 
Foto: MymodernMet.com 

foto:mymodernmet.com

Flame 
Zdroj foto: MyModernMet.com 
 

Produkty