Veľkonočné vajíčka z kamienkov

Sneh sa roztopil a slnečné lúče vyhnali väčšinu z nás na prechádzky. V momentálnej situácii prevažne do prírody, čo je veľká výhoda. Prečo?

Ak ste na vychádzke s deťmi, určite zbierajú po ceste všeličo možné. Od prvých kvetiniek, cez paličky, košaté konáre až po kamene. Vravíte si, „ach jááááj, čo len s tým, načo nám to bude?“.
Dáme vám TIP, ktorý poteší vás a vaše deťuchy rovno tri krát – pri zbieraní, pri tvorení a po tom, čo uvidia výsledok.

Máte kamene? Máte ploché štetce? Tak vám chýbajú už len akrylové farby, ktoré sú už dávno cenovo veľmi dostupné, nezapáchajú, sú vodou riediteľné a neuškodia ani deťom pri tvorení. Navyše sa dajú kúpiť v odtieňoch od výmyslu sveta. Ak ale predsa len máte nedôveru v akryl, použiť môžete aj JOVI temperové farby, ktoré sú určené priamo pre deti a môžu nimi maľovať dokonca aj rukami. 

Poďme si ich spolu vytvoriť

Nachystáme si kamienky, ktoré najprv umyjeme a dôkladne vysušíme. Ideálne by mali mať oválny tvar ako vajíčka alebo kúrence. Vytlačíme si na paletu alebo tvrdší kartón akrylové farby, ktorými budeme kamienky ozdobovať. Popustíme uzdu fantázii a maľujeme.

Ak sa bojíte zašpinenia, skvelým pomocníkom vám budú zástery či obrusy, ktoré stačí po použití opláchnuť teplou vodou a budú ako nové - pripravené na ďalšie použitie ;-) 

Ako sa vám tieto milé veľkonočné dekorácie podarili? pošlite nám určite fotografie ako sa vám darilo :-) 

  

 

 

Produkty